Laweta – przydatna w wielu sytuacjach

Obecnie rynek różnorodnych usług bardzo prężnie się rozwija. Należy do nich także transport, a ściślej mówiąc usługi takie jak wynajem lawety. Są one coraz bardziej popularne. Na co z pewnością wpływ ma fakt, iż bardzo szybko rośnie ilość samochodów poruszających się po drogach. Ulegają one stłuczkom, czasem bardziej poważnym wypadkom jak również dość często się psują.

Co z kolei wymaga konieczności odpowiedniego transportu samochodu do warsztatu lub w inne miejsce. Szczególnie na trasach szybkiego ruchu czy autostradach należy o tym pomyśleć dość szybko, bowiem jest na nich zakaz pozostawiania aut. Należy je jak najszybciej odholować na najbliższy parking.

Jak można wynająć lawetę?

Wynajem lawet to usługa, z której większość osób korzysta w sytuacjach awaryjnych. Te zaś mogą zdarzyć się w każdej chwili, nawet w środkuj nocy. Dlatego też osoby świadczące tego typu usługi powinny być na taką okoliczność przygotowane. Dzisiaj można je znaleźć praktycznie w każdym mieście. W tych największych jak również położonych w bliskości tras szybkiego ruchu jest ich jednak na pewno znacznie więcej. Jeżeli przydarzy się nam awaria, zazwyczaj chodzi o kwestię odholowania auta do najbliższego warsztatu. Bywa, że kierowcy wzywają lawetę i proszą o informację dotyczącą warsztatu, który mógłby się zająć usterką ich auta. W takiej sytuacji kierowca ma pełną dowolność, którą z firm transportowych wezwie do uszkodzonego samochodu.

Laweta do wypadku

Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy mowa o stłuczce lub wypadku samochodowym. Policja bowiem najczęściej w przypadku, gdy samochody są uszkodzone nie wyraża zgody na dalszą podróż nimi. Jeżeli kierowcy pojazdów biorących udział w kolizji nie odnieśli poważniejszych ran, sami mogą wezwać wybraną przez siebie firmę. Jeżeli jednak nie jest to możliwe, wówczas wezwanie pomocy drogowej z lawetą i odholowanie pojazdu pozostaje na głowie policji. W takiej sytuacji wzywają oni firmę, z którą mają odpowiednie umowy. W ramach niej auto zostaje odholowane na specjalny parking, zaś właściciel może je odebrać po uiszczeniu opłaty wynikającej z kosztów holowania jak również parkowania samochodu.

Jakie stawki za wynajem lawety

Gdy trzeba skorzystać z usług polegających na wynajęciu lawety na pewno warto najpierw sprawdzić, ile taka usługa będzie kosztować. Zazwyczaj wystarczy jedynie wyszukać w wyszukiwarce odpowiednią firmę np. wpisując: laweta bielsko i wykonać kilka telefonów do firm świadczących tego typu usługi, aby dowiedzieć się takich szczegółów. Podczas rozmowy najczęściej zadane zostanie pytanie dotyczące marki samochodu jak również lokalizacji jego postoju i miejsca docelowego.

W większości firm obowiązuje stawka za przejechane kilometry, co powoduje że klient niemalże od razu dowiaduje się ile będzie musiał zapłacić. Jednak należy się liczyć z tym, iż wezwanie lawety w godzinach nocnych może skutkować naliczeniem wyższej opłaty. Dla klientów poszukujących takich usług coraz częściej ważne staje się także to, czy mogą za wykonany transport zapłacić kartą lub też otrzymać na wykonaną usługę fakturę z odroczonym terminem płatności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *