Meble na wymiar to problem po przeprowadzce

Na meble na wymiar decyduje się coraz więcej osób. Jednak wybór ten warto przemyśleć, zwłaszcza gdy w perspektywie czasu planujemy zmianę miejsca zamieszkania i przeprowadzkę. Zabudowa na wymiar to rozwiązanie na stałe, dla tych co właśnie znaleźli swe miejsce na ziemi i kupują wyposażenie domu na długie lata. Przeprowadzka to zmiana koncepcji urządzenia wnętrza wiąże się z demontażem mebli na wymiar i w zasadzie brakiem opcji ich odsprzedaży.

Wysokie koszty

Koszty mebli na zamówienie są znacznie wyższe od zakupu mebli w salonie, czy od producenta. Nie zawsze jednak meble masowo produkowane nam odpowiadają swą funkcjonalnością i wymiarem. Warto ponieść wyższy koszt dla własnej wygody, estetyki i przede wszystkim wykorzystania przestrzeni. Najczęściej wykonywane meble pod wymiar to zabudowy wnęk, luk i przestrzeni nietypowych na poddaszu, pod schodami, w załamaniu budynku itp.

Minusy zabudowy

Zabudowy pod wymiar klienta czy to mebli kuchennych czy szaf wnękowych są dość specyficzne. Projektowane na konkretny wymiar i montowane na stałe. Co do zasady zakłada się iż meble nie będą demontowane i przenoszone w inne miejsce. Co za tym idzie bardzo często półki szaf są przykręcane do ściany, a szafy nie posiadają boków lub pleców. Powoduje to iż mebel na wymiar po przeprowadzce nie kwalifikuje się do zmiany miejsca jego ustawienia, montażu bez koniecznej adaptacji.

Stała zabudowa

Meble na wymiar mają szereg swoich zalet, chwalone za jakość, za oryginalność i wpasowanie w aktualne zapotrzebowanie, przestrzeń i jej osobliwe wymiary. Jednakże meble na wymiar to również udręka jeśli chodzi o przeprowadzki. W nowym miejscu meble nie muszą pasować do przestrzeni. Wówczas zaczynamy się zastanawiać nad wymianą jednej szafki, rozbudową półek itp. Okazuje się szybko iż jest to prawie niemożliwe.

Problem z dopasowaniem po przeprowadzce

Rozbudowa mebli wykonanych na wymiar jest w zasadzie możliwa tylko poprzez kolejne zamówienie indywidualnie zaprojektowanych mebli. Co więcej trudność sprawiać może po kilku latach dopasowanie kolorystyki płyty czy drewna. Nie ma mowy o dokupieniu elementu z danej kolekcji co jest realne w przypadku mebli produkowanych seryjnie. Nie bez powodu przeprowadzka zwykle wiąże się z pozostawieniem w starym mieszkaniu, domu mebli w zabudowie i zakupem nowych w nowym miejscu. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Bardzo często po przeprowadzce meble z poprzedniego miejsca można wykorzystać w innym pomieszczeniu, na przykład zmieniając im fronty lub dopasowując wymiar pod nowe potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *