Przeprowadzka z mnóstwem drobiazgów

Każda przeprowadzka wiąże się z zamieszaniem i bałaganem. Pochłania też sporo czasu na spakowanie wszelkich drobiazgów i ich rozpakowanie w nowym miejscu. O ile mężczyźni są minimalistami i zwykle nie posiadają zbyt wielu swoich rzeczy, to kobiety mają ich całe mnóstwo. Sama damska torebka to arsenał drobiazgów. Jej przeprowadzka bywa czasochłonna. Jeżeli zaś chodzi o mieszkanie, to wielkie przedsięwzięcie, które i tak zazwyczaj żyje własnym życiem.

Gdy kobieta się przeprowadza

Problemem organizacji przeprowadzki pań jest ogromna ilość rzeczy jakie stanowią dobytek prawdziwej kobiety. Kosmetyki, odzież, obuwie, rozmaite dekoracje i przedmioty sentymentalne to nie wszystko. Do tego dochodzą różności związane z kuchnią, czy też osobistym hobby jak malarstwo czy robótki ręczne. Czasem aż trudno uwierzyć jak wiele rzeczy pomieścić może niewielkie mieszkanie w bloku. Dopiero gdy wszystkie zostaną wypakowane do pudeł, worków i załadowane na samochód przeprowadzkowy widać jakimi chomikami są kobiety.

Aby przeprowadzka była sprawna

Kobiety są doskonałe w pakowaniu walizek mężom, czy to w ramach złości czy też z okazji wyjazdu służbowego. Niestety jeśli chodzi o własne rzeczy nie radzą sobie już tak dobrze. Powodem jest charakter kobiecych bibelotów, które łatwo jest zniszczyć itd. Lampki, obrazki, garnuszki i inne gadżety wymagają opakowania i bezpiecznego transportu. Dodatkowo kiedy mamy do czynienia z pedantką rzeczy wymagają segregacji i opisania gdzie znajduje się jaki typ rzeczy osobistych. Pomaga to w rozpakowywaniu i lokowaniu drobiazgów w nowej lokalizacji.

Frajda dla kobiety

Kobiety w przeciwieństwie do panów kochają zmiany. To właśnie z tego powodu chętnie zmieniają wystrój okien, stołu, czy kolor ścian. Uwielbiają urządzanie i projektowanie wnętrz i kupowanie dodatków odświeżających wystrój. Pod tym względem przeprowadzka dla kobiety to raj. Dzięki niej będzie mogła urządzić dom na nowo, zmienić otoczenie, wymienić nudne i opatrzone drobiazgi ozdobne. Oczywiście nie wszystkie panie są pozbawione sentymentów i przyzwyczajeń. Wiele kobiet nowe miejsce urządza podobnie lub przy pomocy tych samych ramek i zasłonek.

Rola mężczyzny

Podsumowując warto zwrócić uwagę na rolę mężczyzny w przeprowadzce. Niestety mężczyzna kojarzony jest jedynie z tragarzem i kierowcą, który odpowiada za transport rzeczy z miejsca na miejsce. Zwykle panowie niewiele mają do powiedzenia przy pakowaniu się i rozpakowywaniu, urządzaniu, co uchodzi za zadanie kobiety. Zdarza się iż panie narzekają na brak czasu i zmęczenie, jednak w głębi duszy sprawia im to przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *